Maaseutupalvelut

Maaseututoimi

Vehmaan YTA:n maaseutupalvelut 

Vehmaan kunta järjestää maaseutuhallinnonpalvelut Vakka-Suomen seutukunnassa. Vakka-Suomen maaseutuhallinnon yhteistoiminta-alue käsittää Laitilan ja Uudenkaupungin kaupungit sekä Kustavin, Pyhärannan, Taivassalon ja Vehmaan kunnat.

Maaseutupalveluiden henkilöstö: Henna-Maija, Ari, Petri, Anne, Erja & Turkka

Maaseutupäällikkö:

Petri Puustinen 050 3873 352  petri.puustinen@vehmaa.fi

Maaseutuasiamiehet:

Reeta Alitalo reeta.alitalo@vehmaa.fi,virkavapaalla.

Turkka Heikkilä 044 7878 799 turkka.heikkila@vehmaa.fi  (vs.)

Ari Rotonen 050 5180 598 ari.rotonen@vehmaa.fi

Henna-Maija Vesola 044 7878 798  henna-maija.vesola@vehmaa.fi

Anne Virtanen 050 5505 606 anne.virtanen@vehmaa.fi

Toimistosihteeri:

Erja Paavola 050 5180 592 erja.paavola@vehmaa.fi

Kaikkien yhteinen sähköpostiosoite maaseututoimi@vehmaa.fi 

Toimipisteet

Jokaisessa toimipisteissä palvellaan kaikkia yhteistoiminta-alueen asiakkaita. Voit palauttaa asiakirjoja, soittaa ja lähettää sähköpostia kaikkiin toimipisteisiin ja kaikille meille riippumatta siitä, missä Vakka-Suomen kunnassa maatilasi sijaitsee.

Vehmaan toimipiste: Saarikontie 8, 23200 Vinkkilä
Toimisto avoinna: Ma-Ke 9.00-15.00, To 9.00-17.00, Pe 9.00-14.00

Laitilan toimipiste: Keskuskatu 30, 23800 Laitila
Toimisto avoinna: Ma 9.00-17.00, Ti-Pe 9.00-15.00

Uudenkaupungin toimipiste: Liljalaaksonkatu 25, 23500 Uusikaupunki
Toimisto avoinna: Ma-Pe 9.00-15.00  (paloasema)

Meidät löytää facebookista nimellä Vakka-Suomen maaseutupalvelut

————————————————————————

MELA-asiamies: Satu Puustinen 029 435 2678 satu.puustinen@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Laitilassa, Mynämäessä ja Raisiossa.

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook