Maaseutupalvelut

Vehmaan YTA:n maaseutupalvelut 

Vehmaan kunta järjestää maaseutupalvelut Vakka-Suomen seutukunnassa. Vakka-Suomen maaseutuhallinnon yhteistoiminta-alue käsittää alueena: Kustavin, Laitilan, Pyhärannan, Taivassalon, Uudenkaupungin ja Vehmaan.

Maaseutupäällikkö:

Petri Puustinen 050 3873 352  petri.puustinen@vehmaa.fi 
Päivä viikossa maakuntaliitossa (to tai pe)
maakuntauudistuksen muutosorganisaatiossa.

Maaseutuasiamiehet:

Reeta Alitalo 044 7878 799 reeta.alitalo@vehmaa.fi

Ari Rotonen 050 5180 598 ari.rotonen@vehmaa.fi

Henna-Maija Vesola 044 7878 798  henna-maija.vesola@vehmaa.fi

Toimistosihteeri:

Erja Paavola 050 5180 592 erja.paavola@vehmaa.fi

Kaikkien yhteinen sähköpostiosoite on maaseututoimi@vehmaa.fi

Toimipisteet

Toimipisteissä palvellaan kaikkia yhteistoiminta-alueen asiakkaita. Voit palauttaa asiakirjoja, soittaa ja lähettää sähköpostia kaikkiin toimipisteisiin ja kaikille meille riippumatta siitä, missä Vakka-Suomen kunnassa maatilasi sijaitsee. Asiakaspalvelu toimipisteissä arkipäivisin 9.00-15.00.

Vehmaan toimipiste: (Lahdingon entinen koulu) Mynämäentie 121, 23200 Vinkkilä

Laitilan toimipiste: (kaupungintalo) Keskuskatu 30, 23800 Laitila

 

Uudessakaupungissa palvelemme tarvittaessa ajanvarauksella. Ajanvaraukset 044-7878 798.

 

Meidät löytää facebookista nimellä Vakka-Suomen maaseutupalvelut

————————————————————————

MELA-asiamiehet: Satu Puustinen 029 435 2678 satu.puustinen@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Mynämäessä ja Raisiossa. ( Kustavi, Taivassalo, Vehmaa )

Markku Hakkari 029 435 2616 markku.hakkari@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Laitilassa ja Porissa. ( Laitila, Pyhäranta, Uusikaupunki )