Maaseutupalvelut

Vehmaan YTA:n maaseutupalvelut 

Vehmaan kunta järjestää maaseutuhallinnonpalvelut Vakka-Suomen seutukunnassa. Vakka-Suomen maaseutuhallinnon yhteistoiminta-alue käsittää Laitilan ja Uudenkaupungin kaupungit sekä Kustavin, Pyhärannan, Taivassalon ja Vehmaan kunnat.
Maataloushallinnon kesälomat Juhannuksesta sorsastukseen..(21.6.-20.8.)

Anne 25.6.- 4.7. ja 30.7.-17.8.
Ari 9.7.-27.7.
Erja 9.7.- 3.8.
Henna 28.6.- 29.6. ja 23.7.-10.8.
Petri 25.6.- 20.7. ja 30.7. -3.8.
Reeta 2.7.-6.7. ja 23.7.-14.8.

Kesän ajan toimistopalvelut on keskitettty Laitilaan ja Vehmaalle. Lomakautena kannattaa varmistaa ennen toimistoasiointia, että viranomainen on toimistolla eikä tilakäynnillä esim. hukkakaurakatselmuksella.

Maaseutupäällikkö:

Petri Puustinen 050 3873 352  petri.puustinen@vehmaa.fi  (ma-to)

Maaseutuasiamiehet:

Reeta Alitalo 044 7878 799 reeta.alitalo@vehmaa.fi

Ari Rotonen 050 5180 598 ari.rotonen@vehmaa.fi

Henna-Maija Vesola 044 7878 798  henna-maija.vesola@vehmaa.fi

Anne Virtanen 050 5505 606 anne.virtanen@vehmaa.fi

Toimistosihteeri:

Erja Paavola 050 5180 592 erja.paavola@vehmaa.fi

Kaikkien yhteinen sähköpostiosoite on maaseututoimi@vehmaa.fi

Toimipisteet

Jokaisessa toimipisteissä palvellaan kaikkia yhteistoiminta-alueen asiakkaita. Voit palauttaa asiakirjoja, soittaa ja lähettää sähköpostia kaikkiin toimipisteisiin ja kaikille meille riippumatta siitä, missä Vakka-Suomen kunnassa maatilasi sijaitsee.

Vehmaan toimipiste: Mynämäentie 121, 23200 Vinkkilä

Laitilan toimipiste: Keskuskatu 30, 23800 Laitila

Uudenkaupungin toimipiste: Liljalaaksonkatu 25, 23500 Uusikaupunki,

Uudenkaupungin toimipiste on suljettuna asiakaspalvelua haittaavan rakennuksen julkisivuremontin vuoksi 1.5.2018  alkaen, arvioitu kesto on 31.8.2018 asti.

 

Meidät löytää facebookista nimellä Vakka-Suomen maaseutupalvelut

————————————————————————

MELA-asiamiehet: Satu Puustinen 029 435 2678 satu.puustinen@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Mynämäessä ja Raisiossa. (Kustavi, Taivassalo, Vehmaa)

Markku Hakkari 029 435 2616 markku.hakkari@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Laitilassa ja Porissa. ( Laitila, Pyhäranta, Uusikaupunki )