Maaseutupalvelut

Vehmaan YTA:n maaseutupalvelut 

Vehmaan kunta järjestää maaseutuhallinnonpalvelut Vakka-Suomen seutukunnassa. Vakka-Suomen maaseutuhallinnon yhteistoiminta-alue käsittää Laitilan ja Uudenkaupungin kaupungit sekä Kustavin, Pyhärannan, Taivassalon ja Vehmaan kunnat.Henkilön Vakka-Suomen maaseutupalvelut kuva.

Maaseutupäällikkö:

Petri Puustinen 050 3873 352  petri.puustinen@vehmaa.fi

Maaseutuasiamiehet:

Reeta Alitalo 044 7878 799 reeta.alitalo@vehmaa.fi

Ari Rotonen 050 5180 598 ari.rotonen@vehmaa.fi

Henna-Maija Vesola 044 7878 798  henna-maija.vesola@vehmaa.fi

Anne Virtanen 050 5505 606 anne.virtanen@vehmaa.fi

Toimistosihteeri:

Erja Paavola 050 5180 592 erja.paavola@vehmaa.fi

Kaikkien yhteinen sähköpostiosoite on maaseututoimi@vehmaa.fi

Toimipisteet

Jokaisessa toimipisteissä palvellaan kaikkia yhteistoiminta-alueen asiakkaita. Voit palauttaa asiakirjoja, soittaa ja lähettää sähköpostia kaikkiin toimipisteisiin ja kaikille meille riippumatta siitä, missä Vakka-Suomen kunnassa maatilasi sijaitsee.

Vehmaan toimipiste: Mynämäentie 121, 23200 Vinkkilä
Toimisto avoinna: Ma-Ke 9.00-15.00, To 9.00-17.00, Pe 9.00-14.00

Laitilan toimipiste: Keskuskatu 30, 23800 Laitila
Toimisto avoinna: Ma 9.00-17.00, Ti-Pe 9.00-15.00

Uudenkaupungin toimipiste: Liljalaaksonkatu 25, 23500 Uusikaupunki
Toimisto avoinna: Ma-Pe 9.00-15.00

Meidät löytää facebookista nimellä Vakka-Suomen maaseutupalvelut

————————————————————————

MELA-asiamiehet: Satu Puustinen 029 435 2678 satu.puustinen@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Mynämäessä ja Raisiossa. (Kustavi, Taivassalo, Vehmaa)

Markku Hakkari 029 435 2616 markku.hakkari@mela.fi

Vastaanotot ajanvarauksella Laitilassa ja Porissa. ( Laitila, Pyhäranta, Uusikaupunki )

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook