Lautakunnat

Suhteellisten vaalien vaalilautakunta

Mika Munkki, pj,  mika.munkki@vehmaa.fi 044 0854 590

Johanna Salonen

Mia Lännistö

Antero Ahala

Tino Laine, vpj, tino.laine@vehmaa.fi 044 507 8493

Keskusvaalilautakunta

Esko Hietala, pj, eskom.hietala@gmail.com 044 760 0916

Hanna Simola

Maarit Mannila-Rosenqvist, vpj, maarit.mannilarosenqvist@gmail.com

Tarja Simola

Aulis Virtanen

Lomituslautakunta

Elina Heino, vpj, me.heino@dnainternet.net 040 080 2600

Juha-Matti Suominen

Henri Palmunen

Heli Porrassalmi

Päivi Ahala, pj, ahala@ahala.fi 050 536 5720

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Marika Seppälä

Helke Korpela

Johanna Salonen, vpj, johanna.salonen@vehmaa.fi 040 952 8083

Pirkko Tammelin, pj, pirkko.tammelin@vehmaa.fi 050 567 3063

Hannu Leino

Jyrki Susi

Mirva Ahala

Koululautakunta

Rami Mäkelä

Noora Hoffrén

Maija Viirros

Mika Lehtonen

Saila Kaattari

Simo Virtanen, vpj, simo.virtanen@vehmaa.fi 050 5707 048

Ulla-Maija Kotiranta, pj, ullamaija.kotiranta@medbit.fi 040 502 1717

Petri Soranko

Janne Ahala

Vapaa-aikalautakunta

Katja Lehtonen, pj, katja.lehtonen@vehmaa.fi 040 5293 788

Oskari Kaskinen

Timo Jaakkola

Eeva Lahtivuo

Nina Mäkelä

Tapio Keskitalo

Mia Lännistö, vpj, mia.lannisto@vehmaa.fi 044 9943 233

Mikko Simola

Riina Topi

Kirjasto- ja kulttuurilautakunta

Suvi Tuominen, vpj, suvituuli@jokeri.org

Aarni Nikulainen

Jukka Varjonen

Eira Söderholm, pj, eira.soderholm@vehmaa.fi 040 5193 056

Elviira Davidow

Vera Kotiranta

Seppo Lehto

Tekninen lautakunta

Jussi Jaakkola, pj, jussi.jaakkola@vehmaa.fi 040 5176 511

Mikko Läpikivi

Merja Heikelä

Kaisa Virtala

Saila Kaattari

Henri Palmunen

Petri Soranko, vpj, petri.soranko@vehmaa.fi 040 0125 712

Meiri Ahtiainen

Aki Salminen

Tarkastuslautakunta

Jussi Jaakkola, pj,  jussi.jaakkola@vehmaa.fi 040 5176 511

Johanna Salonen

Elviira Davidow

Mikko Aula, vpj, 050 348 8536

Kunnanhallituksen edustajat lautakunnissa

Kirjasto-kulttuurilautakunta: Satu Topi satu.topi@vehmaa.fi 040 041 1881

Koululautakunta: Tino Laine tino.laine@vehmaa.fi 044 507 8493

Lomitustoimen lautakunta: Rami Mäkelä rami.makela@vehmaa.fi 040 501 7282

Sosiaali- ja terveyslautakunta: Rami Mäkelä rami.makela@vehmaa.fi 040 501 7282

Tekninen lautakunta: Jyrki Susi jyrki.susi@vehmaa.fi 050 385 4030

Vapaa-aikalautakunta: Satu Topi satu.topi@vehmaa.fi 040 041 1881

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook