Hallintorakenne

Vehmaan hallinto

Kunnanjohtaja Ari Koskinen
Hallintojohtaja Kari Kankaanranta
Tekninen johtaja Hannu Pohjola
Peruspalvelujohtaja Raija Ketonen
Rehtori-koulutoimenjohtaja Hannele Lehtimäki
Lomitustoimenjohtaja Pirjo Mäntynen

Valtuusto

Pj. Simo Virtanen, sdp, Korrantie 1, 23210 Vehmaa, 050 5707 048
I vpj. Kaisa Virtala, keskusta, Krapintie 16, 23200 Vinkkilä, 02-4331 827
II vpj. Olli-Pekka Ahokas, perussuomalaiset, Uhluntie 300, 23200 Vinkkilä, 02-4380 101
III vpj. Petri Soranko, Vehmaalainen vaihtotehto, Kirkonkyläntie 261, 23210 Vehmaa, p.0400-125 712

Valtuuston jäsenet

Ahala Antero Vehmaalainen vaihtoehto antero.ahala@gmail.com
II vpj Ahokas Olli-Pekka Perussuomalaiset ahokas.olli@gmail.com
Ekström Anna Keskusta anna.ekstrom@raisio.fi
Haukka Mika Keskusta mika.haukka@kotiportti.fi
Kaila Timo Kokoomus timo.kaila@vehmaa.fi
Kataja Teppo Vehmaalainen vaihtoehto teppo.kataja@dnainternet.net
Keskitalo Tapio SDP tapio.keskitalo@suomi24.fi
Laine Tino SDP tino.laine@gmail.com
Lehtonen Mika Keskusta mika.lehtonen@vehmaanrautarakenne.fi
Luotonen Riitta Keskusta riitta.luotonen@dnainternet.net
Munkki Mika Keskusta mikamunkki@dnainternet.net
Mäkelä Nina SDP nnnnnn@luukku.com
Mäkelä Rami Keskusta rami.makela@nikkarintila.fi
Salminen Aki Kokoomus aki.salminen@elisanet.fi
Simola Mikko Vehmaalainen vaihtoehto mikko.simola@calortec.fi
 III vpj. Soranko Petri Vehmaalainen vaihtoehto soranko.racing@dnainternet.net
Susi Jyrki Liberaali maltillinen Vehmaalainen jyrki.susi@gmail.com
Tammelin Pirkko Vasemmistoliitto pirkko.tammelin@turun-at.fi
Viirros Maija Keskusta maija.viirros@gmail.com
I vpj Virtala Kaisa Keskusta kaisa.virtala@icenet.fi
pj Virtanen Simo SDP simo.virtanen@suomi24.fi

Kunnanhallituksen jäsenet

pj Munkki Mika Keskusta mikamunkki@dnainternet.net
Luotonen Riitta Keskusta riitta.luotonen@dnainternet.net
Haukka Mika Keskusta mika.haukka@kotiportti.fi
 vpj. Laine Tino SDP tino.laine@gmail.com
Tammelin Pirkko Vasemmistoliitto pirkko.tammelin@turun-at.fi
Ahala Antero Vehmaalainen vaihtoehto antero.ahala@gmail.com
Kaila Sinikka Kokoomus sinikka.kaila@uusikaupunki.fi
Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook