Tekniset palvelut

Yhteystiedot

Tekninen johtaja Hannu Pohjola
puh. 040 7508 755
s-posti: hannu.pohjola@vehmaa.fi

Rakennustarkastaja Taina Heinonen
puh. 050 405 2850
s-posti: taina.heinonen@vehmaa.fi
Vastaanottoajat:
– ilman ajanvarausta maanantaisin ja torstaisin klo 9 – 11
– muina aikoina tapaamiset ajanvarauksella
– katselmukset pääsääntöisesti keskiviikkoisin

Tarkastusinsinööri Tapio Ranta
puh. 044 739 3705,
s-posti: tapio.ranta@vehmaa.fi
Tavoitettavissa puhelimitse 10.10.-22.12.2017 parittomina viikkoina.

Toimistosihteeri Tuija Uusitalo
puh. 044 739 3721,  s-posti: tuija.uusitalo@vehmaa.fi

Apumies Jaakko Kivistö
puh. 040-7795056

Kiinteistönhoitaja (terveysasema) Esa Lindgren
puh.050 5933 862, s-posti: esa.lindgren@vehmaa.fi

Laitosmies   Kari Piilinen
puh.050 5820 032, s-posti: kari.piilinen@vehmaa.fi

Ammattimies  Raimo Salonen
puh.044 739 3723, s-posti: raimo.salonen@vehmaa.fi

Kiinteistönhoitaja Markus Tuomi
puh.044 739 3700, s-posti: markus.tuomi@vehmaa.fi

 

Teknisen toimen vikapäivystys kiireellisiä toimenpiteitä vaativissa vikatapauksissa virka-ajan ulkopuolella puh. 044 054 6494

Tekninen lautakunta

Kunnan teknisen lautakunnan vastuualueisiin kuuluvat rakennusvalvonta, kunnallisteknisten palvelujen toteuttaminen ja kunnan kiinteistöjen ja rakennusten kunnossapito, peltojen ja metsien hoitaminen sekä yksityistie- ja maa-ainesasiat.

Vuonna 2017 teknisen lautakunnan säännölliset kokoukset pidetään parillisten kuukausien toisena torstaina.

Teknisen lautakunnan jäsenet
Teknisen lautakunnan esityslistat ja pöytäkirjat

Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook